Szafa przesuwna z przedpokoju

Stylowy przedpokój z szafą przesuwną w roli głównej

Najmodniejsze aranżacje przedpokojów opierają się na solidnych i estetycznych meblach oraz odpowiednio dobranych do nich dodatkach. Podpowiadamy, jak urządzić stylową przestrzeń z wykorzystaniem nowoczesnej szafy przesuwnej.

Kolorystyka i fronty szafy przesuwnej w przedpokoju

Wybierając modny mebel do przedpokoju, dobrze jest uwzględnić te elementy wystroju, które będą tłem dla szafy przesuwnej. Chodzi tutaj głównie o pokrycie ścian.

Zasada aranżacyjna, która sprawdza się bez względu na stylistykę pomieszczenia, zakłada zestawienie kontrastowe wyposażenia wnętrza. W przypadku jasnego mebla (np. w kolorze sonomy), ściany powinny być pokryte ciemną farbą lub innymi materiałami o przygaszonych barwach (np. cegiełkami dekoracyjnymi). Ciemne szafy (np. wenge) doskonale prezentują się natomiast na subtelnie jasnym tle.

szafa przesuwna w tle

Jeśli pomieszczenie jest wyjątkowo małe, warto zrezygnować z kontrastów i stworzyć całą przestrzeń w jasnych barwach, co optycznie powiększy wnętrze. Przydatne są w tym przypadku szafy przesuwne do przedpokoju, które odbijają światło. Doskonale w tej roli sprawdzają się płyty MDF laminowane na wysoki połysk czy lustra wmontowane we frontach mebla.

W dużych przedpokojach można pozwolić sobie na wstawienie masywnych i ciemnych szaf przesuwnych, jednak pod warunkiem, że kolory ścian i podłogi nie przyciemniają dodatkowo pomieszczenia. Brak okien i przeszkolone w niewielkim stopniu drzwi do innych pokojów ograniczają zdecydowanie dopływ światła dziennego. Wszystko to należy uwzględnić podczas wyboru kolorystyki mebli.

Dowiedz się więcej również o drzwiach do szaf przesuwnych https://styl-dom.info/szafy-przesuwne/drzwi-przesuwne-do-szaf/

Dodatki podkreślające estetykę przedpokoju

Przedpokój jest miejscem, w którym zwykle nie ma warunków na wielość dodatków, ponieważ ważniejsze w jego przypadku jest spełnianie funkcji praktycznej niż estetycznej. Nie znaczy to jednak, że nie można w sprytny sposób uwydatnić piękna tego pomieszczenia.

Klimatyczne oświetlenie, w postaci kinkietów czy listew LED, wprowadza ciepły nastrój (szczególnie jeśli jest to żółte światło). Stylowe wieszaki czy stojaki na odzież wierzchnią doskonale komponują się z nowoczesnymi meblami. Zwolennicy klasyki często decydują się na niewielkie dywany, które ocieplają przestrzeń, natomiast entuzjaści chłodnej klasyki wolą śliskie i błyszczące nawierzchnie.

Popularnym elementem każdego przedpokoju, uwydatniającym jego design, są również lustra. Mogą być one samodzielną częścią wyposażenia lub stanowić połączenie z meblami. Szafy przesuwne często posiadają fronty, których lustro stanowi część dowolnych rozmiarów (np. 1/2, 1/3, całość) i usytuowania (np. poziomy/pionowy pas, szachownica).

W przypadku obszernych pomieszczeń doskonałymi ozdobnikami są wysokie rośliny doniczkowe oraz obrazy przestrzenne. Z tej opcji korzystają często osoby o artystycznych aspiracjach względem swojego otoczenia. Meble, którymi dekorują wzorzyste i wyraziste kolorystycznie ściany często zawierają motyw przewodni w postaci fototapety na przednich frontach.

Szafy przesuwne do przedpokoju charakteryzuje szeroki wybór wzorów, kolorów i motywów, które możemy dowolnie wybierać według upodobań i potrzeb. Stworzenie stylowej przestrzeni w nowoczesnym stylu nie stwarza więc z ich pomocą najmniejszych problemów aranżacyjnych.