Osuszanie ścian budynków i mieszkań

Powody, dla których warto postawić na wynajem osuszaczy

Wbrew pozorom, wynajem osuszaczy nie jest usługą skrojoną wyłącznie na miarę potrzeb klientów zainteresowanych realizacji usługi doraźnej. Coraz częściej z wynajmu osuszaczy korzystają bowiem firmy lub instytucje wykorzystujące owe urządzenia regularnie, choćby w trakcie prac remontowo-budowlanych. Dlaczego jest to dla nich opłacalne?

Wynajem osuszaczy –­ katalog korzyści

O atrakcyjności oferty firm świadczących wynajem osuszaczy decyduje w dużej mierze jej rozpiętość. Klienci poszukujący rozwiązania jednorazowego znajdują zwykle bez trudu względnie uniwersalne urządzenie, które sprawdzi się w trakcie przykładowego osuszania piwnicy. Co innego firmy budowlane, mające na co dzień do czynienia z obiektami o najróżniejszej kubaturze i specyfice. W ich przypadku zakup konkretnego osuszacza mógłby się okazać chybioną inwestycją w perspektywie kolejnego kontraktu, o wiele rozleglejszego od poprzedniego. Stąd decydują się oni na długoterminowy wynajem osuszaczy, w trakcie trwania umowy zamieniając zwykle urządzenie oddane do ich dyspozycji na wydajniejsze.

Kontrakty długoterminowe zapewniają także możliwość rozszerzania zakresu współpracy o wynajem kolejnych urządzeń pokrewnego typu w korzystniejszych cenach. Dodatkowo przedsiębiorcy przykładowej branży budowlanej czy rolnej mają możliwość doboru szerokiego wachlarza urządzeń komplementarnych (np. nagrzewnic) lub skorzystania z pakietu usług dodatkowych, oferowanego przez podmiot udzielający wynajmu osuszaczy. Zaliczymy do nich choćby odgrzybianie, korektę systemu hydroizolacyjnego w całym obiekcie lub zabezpieczenie ścian przed nawrotem grzybni.

Więcej informacji o osuszaczach powietrza na https://e-osuszacze.pl/osuszacze/

nieosuszony budynek

Bezobsługowy wynajem osuszaczy

Podobnie jak przedsiębiorstwa oferujące wynajem samochodów, tak i firmy zajmujące się wynajmem osuszaczy oraz innych urządzeń przemysłowych stawiają na kompleksowe podejście do klienta. Dzięki temu nie musi on zachodzić w głowę, jak:

  • prawidłowo przeprowadzić konserwację sprzętu używanego,
  • naprawić osuszacz zakupiony w okazyjnej cenie, który wbrew zapowiedziom sprzedającego, okazał się nie spełniać oczekiwań,
  • pokryć koszt raty kredytu przyznanego na zakup nowego osuszacza wobec braku perspektyw biznesowych,
  • sprzedać w szybkim tempie zakupione urządzenie tylko po to, by zaopatrzyć się w wydajniejszy model.

Z takiego punktu widzenia wynajem osuszaczy zdaje się być najkorzystniejszym rozwiązaniem ze wszystkich dostępnych. W końcu nie zachodzi tutaj efekt wrażenia wywołanego nowością pozyskanego urządzenia (jak ma to miejsce w przypadku laptopów czy smartfonów). Osuszacz powinien działać zgodnie ze specyfikacją dostarczoną przez producenta – niezależnie od wieku. Powinien też zachować korzystny wygląd. Ostatni z warunków jest możliwy do spełnienia wyłącznie w przypadku urządzeń zadbanych, pochodzących z górnej półki producenckiej. Wynajem osuszaczy tego typu najlepiej brać w pierwszej kolejności pod uwagę.