Wyproduktowany nowoczesny materac

Najnowsze technologie w produkcji materacy

Producenci materacy w trosce o zaspokojenie coraz większych wymagań klientów szukają nowych rozwiązań, które wpłyną korzystnie na komfort snu. Dotyczą one technik produkcji oraz wykorzystywanych materiałów, a tym samym często również metod wytwarzania tych materiałów. Dowiedz się, co poszczególne materace zyskują dzięki temu.

Nowoczesne materiały stosowane w materacach

Ważnym elementem konstrukcji materacy nieustannie udoskonalanym przez producentów są materiały wykorzystywane do wypełnień. Celem będącym jednocześnie kryterium wyboru jest sprostanie potrzebom jak największej grupy odbiorców.materac na podłodze

Potrzeby te często są uwarunkowane kwestiami zdrowotnymi. Dzieje się tak np. w przypadku alergików. W przypadku materacy dla alergików zmianą technologiczną było np. wprowadzenie lateksowania włókien kokosowych. Wkłady kokosowe jako materiał naturalny są bowiem polecane alergikom. Same w sobie stanowią niestety dobrą pożywkę dla rozwoju mikroorganizmów, roztoczy, grzybów, pleśni. W celu ich zabezpieczenia maty kokosowe pokrywa się cienką warstwą lateksu. Alergikom poleca się też materace lateksowe z naturalnego lateksu.

Udoskonaleniem jest również:

  • stosowanie nowoczesnych pianek zwłaszcza termoelastycznych, zaczerpniętych wprost z technologii kosmicznych. Pianki tego typu reagują na temperaturę ciała człowieka, dzięki czemu materace idealnie dopasowują się do krzywizn ciała. To sprawia, że materace termoelastyczne zapewniają doskonałe podparcie dla kręgosłupa, a tym samym gwarantują wysoki komfort nocnego wypoczynku, poprzez maksymalne odciążenie głównych miejsc styku ciała z materacem,
  • zastąpienie tradycyjnych bonellowych sprężyn ich kieszeniowymi odpowiednikami. Dzięki temu w materacach kieszeniowych wyeliminowano efekt charakterystycznego falowania kolejnych sprężyn podczas ruchu śpiącej osoby. Zastosowanie sprężyn kieszeniowych w materacach pozwoliło też na lepsze dopasowanie do ciała, gdyż sprężyn uginają się tylko w miejscach nacisku.

Więcej o technologiach w produkcji materacy dowiesz się ze strony https://neolux.com.pl/technologia/

Co zyskują materace?

Za sprawą wprowadzanych nowoczesnych rozwiązań materace zyskują przede wszystkim lepsze właściwości ortopedyczne. Kręgosłup osoby śpiącej jest lepiej odciążony, dzięki czemu regeneruje się w wyższym stopniu niż np. na tradycyjnych materacach sprężynowych.

Ponadto nowoczesne materace mają szereg dodatkowych właściwości podnoszących komfort snu pod innymi względami. Należą do nich lepsze absorbowanie wilgoci oraz wentylacja powietrza. Coraz więcej modeli materacy, nie tylko tych przeznaczonych dla alergików, jest wykonanych z materiałów hipoalergicznych, wpływających pozytywnie na higienę snu. Ważną zaletą, którą materace zyskują dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jest ich większa wytrzymałość, dzięki czemu mogą służyć efektywnie przez lata.

Liczba udoskonaleń wprowadzanych przez producentów materacy jest często niedostrzegana przez klientów. Tymczasem faktycznie są one odczuwalne w jakości wypoczynku i warto z nich korzystać, nawet jeżeli przez to cena materacy jest wyższa od ceny tradycyjnego tapczanu.