Przykładowy domowy grzejnik Purmo

Najciekawsze modele domowych grzejników Purmo

Purmo – jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów grzejników na polskim rynku – przygotował ofertę dedykowaną poszczególnym domowym pomieszczeniom. W poniższym zestawieniu znajdziemy najbardziej interesujące pod względem wizualnym i technicznym modele.

Stonowana elegancja grzejników Purmo do salonów

Salon to pomieszczenie, w którym toczy się życie domowników. Nie bez powodu nazywa się go niekiedy pokojem dziennym – w nim przecież spędzamy sporą część dnia, z rodziną bądź z przyjaciółmi. Z tego względu musi to być pomieszczenie optymalnie zaprojektowane, z uwzględnieniem źródeł ciepła, które zapewnią komfortowe przebywanie w salonie (chodzi na przykład o możliwość regulowania temperatury za pomocą termostatu), nie zaburzając jednak przypisanej mu estetyki. W zależności od planowanej aranżacji, możemy wybrać grzejniki:

 • umieszczane standardowo pod parapetami, czyli modele płytowe z czołem profilowanym (linia Compact), w wersji gładkiej (modele typu Plan) lub gładkiej z przetłoczniami (wersje Ramo),
 • wyeksponowane w różnych miejscach pokoju, czyli dekoracyjne, dostępne w wersjach poziomych (Kos H, Fargo H, Narbonne, Narbonne M) i pionowych (Kos V, Fargo V, Tinos V, Paros V, Narbonne V, Narbonne V VT, Narbonne V M).

Poszczególne modele dają różne możliwości podłączenia do instalacji – boczne, dolne, środkowe, co pozwala na estetyczne ukrycie rur.

2 w 1, czyli grzejniki Purmo do kuchni

Kuchnia musi być funkcjonalna i z tego porodu trudno niekiedy ulokować w niej grzejnik w optymalnym miejscu, czyli pod oknem, ponieważ często całą przestrzeń wzdłuż ścian zajmują meble. W takich sytuacjach możemy umieścić dekoracyjny grzejnik na wąskiej części ścianki działowej, dodając mu dodatkową funkcję, zamocowując na nim wieszak na ściereczki.

Natomiast, jeśli możemy sobie pozwolić na oddzielenie części kuchennej od pokojowej, warto wybrać zaprojektowany przez specjalistów Purmo do tego celu grzejnik kolumnowy Delta Bar. To niespotykane połączenie mebla i grzejnika, służące jako bufet.

Delta Bar od Purmo pozwala na:

 • optymalny dobór wysokości oraz długości,
 • wybór blatu – marmurowego lub drewnianego,
 • dobór kolorystki części grzejnikowej według palety RAL.

Ponadto źródłem ciepła w kuchni mogą być elektryczne suszarki, na których poza ściereczkami suszyć można choćby zioła. Zaprojektowane zostały one tak, by nie zajmowały dużo miejsca i były łatwe w montażu. Często spotyka się ja na bocznych ścinakach kuchennych wysp.

Więcej o grzejnikach Purmo https://kotlygrzejniki.pl/abc-techniki-grzewczej/producenci/purmo/

Funkcjonalność łazienkowa według Purmo

Grzejniki do łazienek muszą przed wszystkim zapewniać ilość ciepła odpowiednią do tego typu pomieszczeń – wyższą niż w pokojach, ponieważ w łazience termometr powinien wskazywać nie mniej niż 24°C. Nie powinny jednak przytłaczać sobą aranżacji pomieszczenia, co znaczy, że musimy zwrócić uwagę na ich wydajność cieplną. Purmo proponuje kilka rozwiązań estetycznych, oferując grzejniki:

Ciepło od grzejnika Purmo

 • drabinkowe – Santorini, Santorini C, Apia, Java, Muna, Leros,
 • drabinkowe z płaskimi rurami – Elato, Apolimia,
 • drabinkowe asymetryczne – Kea,
 • z jednostronnym kolektorem: Ratea,
 • pionowe: Imia,
 • w formie ścianki działowej: Mauritius,
 • z przesuwanymi elementami („szczebelkami): Evia,
 • chromowane – Flores CH, Flores C Ch.

Dodatkowo możemy zamontować na nich funkcjonalne akcesoria – wieszaki do suszenia ręczników czy szklane półeczki na drobiazgi, a także grzałkę elektryczną, która umożliwi suszenie rzeczy czy dogrzanie pomieszczenia poza sezonem grzewczym.

Sypialniana wygodna z grzejnikami Purmo

Sypialnie nieodzownie kojarzą się nam z miejscami, w których odpoczywamy. By dobrze się w nich spało, temperatura w nich powinna być niższa niż w innych pokojach o około dwa stopnie, co znaczy, że termometr będzie wskazywało około 18°C. Grzejniki, które wybierzemy do tego pomieszczenia, powinny być wyposażone w termostat.

W sypialniach grzejniki montuje się zwykle:

 • pod oknem – sprawdzają się tu poziome grzejniki dekoracyjne, jak Kos H czy Narbonne,
 • pomiędzy oknami – tu wybieramy pionowe modele grzejników dekoracyjnych: z gładkim czołem (Kos V), z przetłoczniami na czole (Fargo V), z połączonymi krawędziami czołowymi i bocznymi (Tinos V), z łukowatym połączeniem osłon bocznych i frontów (Paros V).

Na etapie projektowania warto zwrócić uwagę na to, by grzejniki nie zostały umiejscowione zbyt blisko łóżka oraz tam, gdzie mogłyby przeszkadzać w otwieraniu drzwi wejściowych czy szaf.

W Purmo znajdziesz też pomysły na grzejniki do holu

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, do którego przez otwarte drzwi wpada zimne powietrze z zewnątrz. Nie mamy tu do dyspozycji zbyt wiele miejsca, toteż najczęściej wybieramy grzejniki:

 • pionowe – płytowe, jak Purmo Vertical, lub dekoracyjne o krawędziach ostrokątnych (Kos V, Fargo V, Tinos V) lub łukowatych (Patros V). Przy deszczowej pogodzie można na nich suszyć wilgotne okrycia wierzchnie,
 • kolumnowe, łączące zadania grzejnika z funkcjonalnością mebla – model Delta Column Bench będzie wygodnym siedziskiem o zmiany obuwia. Do aranżacji dobierzemy tu siedzisko (drewno, marmur), kolor części grzejnikowej (z palety RAL), a także wysokość i długość urządzenia.

Ty wybierasz swoje grzejniki

Dom, to miejsce, w którym możemy stworzyć przyjazną dla siebie przestrzeń, oazę spokoju i ciepła. Purmo daje nam narzędzia, dzięki którym osiągniemy efekt indywidualnie dopasowany do naszych potrzeb, wymagań i wyobrażeń. W ofercie tego producenta znajdziesz i modele ekstrawaganckie, i dyskretne, a także funkcjonalnie łączące zadania grzejnika i mebla. W ten sposób grzejniki, choć tak ważne w tworzeniu domowego klimatu, nie będą zajmowały centralnego miejsca – chyba że takie przewiduje koncepcja aranżacji.