Zastosowanie mebli kuchennych pod wymiar

Meble kuchenne na wymiar gwarancją wykorzystania każdego centymetra przestrzeni

W kuchni spędzamy bardzo wiele czasu, dlatego warto zadbać o pasującą do nas przestrzeń. Kolor ścian powinien przyciągać, a nie odstraszać i zniechęcać. Oświetlenie, pięknie ożywiać pomieszczenie a wszystkie meble być ze sobą spójne, tworzyć indywidualną kompozycję, odpowiadać naszej osobowości i zainteresowaniom. Najistotniejsze jednak jest to, aby każde wnętrze, niezależnie od rozmiarów, było funkcjonalne i praktyczne.

Ponadczasowa klasyka w przypadku mebli na wymiar dalej w modzie

Klasyczne meble z drewnianymi frontami są w dalszym ciągu na topie. Wybierają je osoby szukające ciepła, przytulności, sielskości, lubiące naturalność czy styl eko. Kuchenne fronty są narażone na uszkodzenia mechaniczne, światło zewnętrzne, sztuczne i parę wodną. Dużą odporność na te czynniki wykazują fronty wykonane z MDF lakierowanego. Są trwałe, występują w półmacie, macie i połysku. Kwestia uchwytów również współcześnie została rozwiązana. Odstępuje się od klamek montowanych na śruby na rzecz systemów tip-on, działających na zasadzie odbojnika sprężynowego. Fronty frezowane natomiast stanowią kolejną alternatywę szafek z uchwytami.

meble na wymiar w pokoju

Interesujące są blaty, niewykonane ze standardowego laminatu, tylko na przykład z naturalnego kamienia. Są twarde i odporne na środki czyszczące, posłużą na długo i nie będą niszczały z biegiem czasu. Występują w kilkunastu kolorach i wspaniale prezentują w kuchennej przestrzeni.

Białe lub w jasnych kolorach meble kuchenne „rozświetlają” kuchnię i powiększają optycznie. Nie we wszystkich wnętrzach jest okno, które wzbogaca pomieszczenie naturalnym źródłem światła dziennego, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zaaranżowanie kuchni w ciepłych barwach. Klasyczny styl jest świetną bazą dla dodatków, ponieważ z jasnymi meblami wszystko dobrze się komponuje.

Przeczytaj również „6 sposobów na funkcjonalną kuchnię”

Meble kuchenne na wymiar krok po kroku

  • pomiar,
  • projekt,
  • realizacja,
  • dostawa,
  • montaż.

Indywidualnie dopasowane meble są funkcjonalne, praktyczne i cieszą się ogromną popularnością. Kuchnia to przecież miejsce, w którym toczy się życie. To z niej po całym domu roznoszą się zapachy, to także w niej często zapadają najważniejsze decyzje. Bez względu na to, jaki styl zostanie wybrany, najważniejsze, aby kuchnia została dobrze zaprojektowana i dostosowana do potrzeb domowników.

Jedną z najważniejszych cech mebli kuchennych jest ich trwałość. Najnowsze technologie i systemy, stosowane we współczesnych meblach kuchennych, gwarantują wysoką jakość wykonania i niezniszczalność przez wiele lat.