Zastosowanie systemu blum aventos

Czym jest system blum aventos i dlaczego warto go wybrać?

Funkcjonalność – to przede wszystkim ją mamy na względzie podczas projektowania domu, mieszkania. Właściwie zagospodarowana przestrzeń zdecydowanie ułatwia organizację prac domowych, podział obowiązków czy też pozwala na podzielenie domu na strefy – takie rozwiązanie jest godne polecenia. W jaki sposób właściwie zorganizować swoją przestrzeń domową? W tym procesie bardzo pomocne okazują się meble, zwłaszcza te, w których wykorzystano system blum aventos

Blum Aventos – rozwiązanie, które warto poznać

Właściwie dobrane meble ogromnie ułatwiają organizację przestrzeni. Warto zadbać oto, by szafki, szuflady i półki był pojemne. Możliwość schowania w szafie czy szufladzie większej ilości rzeczy jest niebywale cenna. W ten sposób udaje się nam wygospodarować więcej wolnej przestrzeni.

zawiasy blum w szakach

Blum aventos to szczególny system organizacji przestrzeni, która wiąże się z odpowiednim wykorzystaniem frontów meblowych, zawiasów, szyn, podnośników tak, by meble stały się jak najbardziej funkcjonalne.

Akcesoria meblowe związane z tym systemem skoncentrowane są przede wszystkim na ruchu. Fronty szafek, w których zastosowano te nowoczesne systemy zawiasów otwierają się od razu po ich delikatnym naciśnięciu, szuflady, w których zastosowano szyny, prowadnice, skonstruowane według zasad tego systemu wysuwają się znacznie płynniej niż w rozwiązaniach standardowych.

Ponadto systemy takich zawiasów cechuje dopasowanie – systemy pozwalają na łatwe zamontowanie zawiasu blum, dzięki któremu drzwi domykają się bardzo cicho i delikatnie. Ważne jest to, że zawiasy te można założyć bez użycia narzędzi, w podobny sposób można je też zdemontować, zdjąć. Zawiasy te cechuje też interesujące, niebanalne wzornictwo, dzięki któremu zawiasy nie są jedynie jednym z akcesoriów meblowych, ale mogą też stać się swoistym gadżetem, ozdobą.

Oferta zawiasów marki Blum https://meblownia.pl/category/akcesoria-meblowe-zawiasy-zawiasy-blum

Kto powinien zdecydować się na skorzystanie z systemu Blum Aventos?

System blum aventos, to doskonały wybór dla wszystkich, jednak są osoby, dla których może okazać się on szczególnie przydatny, mowa tu o osobach niepełnosprawnych. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia korzystanie z szaf, szuflad między innymi osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Wysunięcie ciężkiej szuflady nieraz stanowi duży problem, wymaga silnego uchwytu. Podobnie dzieje się przy otwieraniu drzwi szaf zarówno tych znajdujących się nisko, jak i zdecydowanie wyżej. Teraz można pominąć te wszystkie trudności.

Meble, w których zastosowano system tych nowoczesnych zawiasów są też bardzo przyjazne dla dzieci. Dzięki łatwemu dostępowi, dziecko może samodzielnie wyjąć coś z szafy lub do niej włożyć – dziecko może więc włączyć się w prace domowe, może samodzielnie wkładać swoje ubrania, ręczniki czy sztućce do szaf i szuflad. Natomiast dzięki zawiasom, w których zastosowano powyższy system, nie musimy się obawiać o to, że nasze pociechy przytną sobie palce – drzwi zamykają się delikatnie, są więc bezpieczne.

Blum Aventos a elegancja

Systemy blum aventos stosuje się również w szufladach, szafach o drewnianych frontach, omawianych tu nowoczesnych rozwiązań nie należy więc łączyć jedynie z meblami plastikowymi, czy też z materiałami kojarzonymi raczej z bardzo nowoczesnymi meblami, zwolennicy klasycznych rozwiązań również mogą skorzystać z takich udogodnień.

Nowoczesne akcesoria meblowe to komfort, wygoda, nowoczesność – warto skorzystać z tego rozwiązania zarówno w meblach kuchennych jak i tych znajdujących się w korytarzu, czy łazience. Podnośniki, prowadnice, czy fronty, w których najważniejsza jest swoboda ruchu, okazały się bardzo skuteczne, podczas projektowania domu w dzisiejszych czasach.

Przeczytaj również „System podnośników Aventos HF do frontów uchylno-składanych”