Młody świerk na tarcicę świerkową

Spośród wielu dostępnych dzisiaj materiałów wykorzystywanych w budownictwie i meblarstwie, drewno ma najdłuższą historię. Służyło człowiekowi od początków cywilizacji. Początkowo służyło za opał, później zaczęto budować z niego schronienia i domy, a na koniec domy zaczęto wypełniać drewnianymi meblami.
Dzisiaj, w czasach betonu, szkła i stali, drewno wciąż odgrywa ważną rolę. Jednym z najpopularniejszych materiałów drzewnych jest sośnina.

Zalety domów ze stali

Domy ze stali nierzadko budzą zdystansowane uczucia, a zazwyczaj wynika to z samej nazwy, która kojarzy się w większym stopniu z konstrukcją przemysłową, niż ciepłym domowym ogniskiem. Owa „stal” nie rzutuje jednak w jakikolwiek sposób na wygląd takiego domu zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Ocieplanie budynków styrodur

Co wybrać w trakcie budowy domu czy innego budynku do termoizolacji, styropian czy Polistyren ekstrudowany? Aby odpowiedzieć na to pytanie należy przyjrzeć się dokładniej podobieństwom i różnicom dotyczącym tych materiałów ociepleniowych. Ostateczny wybór może bowiem zależeć zarówno od finansowych możliwości, jak i miejsca, które będziemy ocieplać. Każdy z nich ma bowiem nieco inną charakterystykę.