Biurko regulowane - praca przy komputerze

Biurka z regulowaną wysokością – nowy sposób na efektywną pracę

Wyrażenie „powrót na deskę kreślarską” używane jest wtedy, gdy plan lub kierunek działania musi być zmieniony, często drastycznie; zazwyczaj z powodu bardzo nieudanego rezultatu; np.”Plan walki, wynik miesięcy konferencji, zawiódł, ponieważ przeciwnik wycofał się za daleko w tył. Wrócił do tablicy kreślarskiej dla kapitanów armii”. Pomimo rozpowszechnienia komputerowego wspomagania projektowania, wielu starszych architektów, a nawet niektórzy projektanci strukturalni nadal polegają na grafice papierowej i ołówkowej produkowanej na stole redakcyjnym.

Jakie pomieszczenia wyposażyć w biurka z regulowaną wysokością?

Nowoczesne biurka kreślarskie opierają się zazwyczaj na stalowej ramie. Stal zapewnia taką samą wytrzymałość jak stare ramy stołów kreślarskich dębowych i znacznie łatwiejszą przenośność. Zazwyczaj powierzchnia płyty kreślarskiej to gruba płyta ze sprasowaną płytą pilśniową z arkuszami Formica laminowanymi na wszystkie jej powierzchnie

Nowe biurko dla dzieci regulowane

Powierzchnia płyty kreślarskiej jest zazwyczaj mocowana do ramy za pomocą śrub, które można łatwo zdemontować w celu przetransportowania stołu. Stalowa rama pozwala na montaż mechanicznych łączników kontrolujących zarówno wysokość jak i kąt powierzchni płyty kreślącej. Zazwyczaj jednonożny pedał służy do sterowania sprzęgłem, które zaciska deskę w żądanej pozycji. O dobrodziejstwie biurek dla dzieci regulowanych czytaj tutaj:

Różne modele biurek

Ciężka przeciwwaga pełna ołowianego śrutu jest zainstalowana w stalowym podnośniku tak, że w przypadku przypadkowego zwolnienia pedału, deska kreślarska nie będzie sprężynować w pozycji pionowej i zranić użytkownika. W celu zapewnienia równoważenia ciężaru powierzchni stołu należy utrzymywać sprzęgła i podnośniki stołu. Powierzchnia stołu kreślarskiego jest zwykle pokryta cienką płytą winylową zwaną okładką płyty. Zapewnia to optymalną powierzchnię do pisania piór i ołówków. Pozwala to na zastosowanie kompasów i dzielników bez uszkadzania drewnianej powierzchni płyty.

Pokrywa płyty musi być często czyszczona, aby zapobiec powstawaniu nowych rysunków. Na dolnej krawędzi stołu, pojedynczy pasek aluminium lub stali może służyć jako miejsce do spoczynku ołówków kreślarskich. Stosowane są również bardziej specjalnie skonstruowane tace, które utrzymują ołówki nawet podczas regulacji płyty.

Do powierzchni tablicy mogą być dołączone różnego rodzaju urządzenia do pisania, które mogą być pomocne dla projektanta lub artysty. Reguły równoległe często rozciągają się na całą szerokość tablicy i są tak nazwane, ponieważ pozostają równoległe do górnej krawędzi tablicy, gdy są przesuwane w górę i w dół. Maszyny projektujące wykorzystują wstępnie skalibrowane wagi i zbudowane są z kątomierzy, aby umożliwić dokładny pomiar rysunków.