Zalety domów ze stali

11 zalet domów ze stali

Domy ze stali nierzadko budzą zdystansowane uczucia, a zazwyczaj wynika to z samej nazwy, która kojarzy się w większym stopniu z konstrukcją przemysłową, niż ciepłym domowym ogniskiem. Owa „stal” nie rzutuje jednak w jakikolwiek sposób na wygląd takiego domu zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Oczywiście domy ze stali znacząco różnią się od murowanych. Posiadają wiele zalet wynoszących je ponad budownictwo, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, ale też pod pewnymi względami mu ustępują. Poniżej wymieniamy zalety domów stalowych. Pozwala to na orientację w zakresie ich walorów.

Podstawowe zalety domów ze stali

dom ze staliDo jedenastu zalet domów ze stali należą:

 1. Ich cena, niższa niż domów murowanych i obejmująca wykończenie od pakietów podstawowych po ekskluzywne.
 2. Czas budowy, który jest zdecydowanie krótszy niż domu murowanego, a wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu dni.
 3. Możliwość zamieszkania w domu zaraz po jego postawieniu – jest on w pełni przygotowany do użytkowania.
 4. Możliwość umiejscowienia domu zgodnie z własną fantazją – jako że ściany fundamentowe mogą być wylewane bezpośrednio na ziemi domy ze stali z powodzeniem stawia się również na terenach „trudnych”, np. górskich.
 5. Niezwykła trwałość, co wynika z przewidywanego użytkowania bez generalnego remontu przez okres co najmniej 50 lat.
 6. Fakt, iż wizualnie dom ze stali nie wygląda na zimny czy obcy, „stal” określa jedynie technologię użytą w jego budowie, a jest ona ukryta w ścianach – są to elementy podtrzymujące konstrukcję.
 7. Elastyczność, co stanowi cechę charakterystyczną domów ze stali, gdyż są one od samego początku przygotowane do szybkiej rozbudowy chociażby w przypadku powiększenia się rodziny i nie wymaga to czasowego wyprowadzenia się.
 8. Przestronność, która skojarzona jest z mniejszą o połowę grubością ścian w porównaniu do domu murowanego i zwiększa powierzchnię użytkową.
 9. Możliwość przeniesienia domu w inne miejsce, oczywiście po jego uprzednim demontażu.
 10. Możliwość poddania go recyklingowi odzyskując w ten sposób nawet 85% wartości materiału.
 11. Fakt, iż domy ze stali są ognioodporne.

Dla kogo dom ze stali jest właściwym wyborem?

Można więc sobie wyobrazić sytuację młodej osoby, która nie ma zgromadzonych środków na budowę domu murowanego, osoby, która nie chce inwestować w dom murowany i zakotwiczać się w jednym miejscu na większość życia, gdyż skupia się na karierze zawodowej i antycypuje przeprowadzki, kogoś, kto preferuje nowoczesne technologie, osobę praktyczną lubiącą funkcjonalne rozwiązania, a w końcu kogoś, kto chce postawić dom na niedostępnym klifie.

Domy ze stali są dla wszystkich wymienionych osób, zarówno dla pragmatycznych, jak i uznających budownictwo za sztukę użytkową, która pozwala spełnić ich fantazje. Pozwalają na swobodę w myśleniu i planowaniu przyszłości, na zachowanie stosunkowej niezależności od poniesionych na budowę domu kosztów oraz na niezwykle szybkie urządzenie się po przeprowadzce w nowe okolice. Właściwie dopiero dzisiaj istnieje możliwość budowy domu w kilka tygodni, o każdej porze roku i w każdym miejscu. Domy ze stali dają nam tę możliwość i pozwalają wszędzie poczuć się jak… u siebie w domu.

Więcej o domach z konstrukcji stalowych dowiesz się ze strony https://stalovers.pl/konstrukcje-stalowe/